Napíšte nám

Ponúkame vám odborné poradenstvo, profesionálne inštalačné práce, servis a vysokokvalitné špecializované produkty v oblasti vykurovania bytov, domov a budov.

Stručne o kúrení

Kúrenie vo veľkej miere znamená komfort bývania. Najmä v zime má vytvárať príjemné teplo, aby sa obyvatelia cítili vo svojom okolí príjemne. Pri inštalácii vykurovania je dôležité dbať na energetickú efektívnosť – tá je rozhodujúca pre neskoršie prevádzkové náklady. S efektívnym vykurovacím systémom ušetríte z dlhodobého hľadiska veľa nákladov a významne prispejete k ochrane životného prostredia.

Kúrenie od TechMana

Moderné riešenia vykurovania od TechMana

Nezáleží na tom, či chcete moderný vykurovací systém pre vašu novostavbu, alebo modernizovať vykurovanie vašej existujúcej nehnuteľnosti - naši technickí pracovníci vám sú plne k dispozícii s komplexnými riešeniami pre všetky vaše otázky.

Vypracujeme vám nezáväznú ponuku

Využite vynikajúce komplexné poradenstvo v témach ako plynové alebo elektrické kúrenie, tepelné čerpadlá, podlahové kúrenie alebo regulácia kúrenia.
Investícia do nového vykurovacieho systému je totiž investícia do budúcnosti, ktorá by sa vám mala z dlhodobého hľadiska vyplatiť.

Vďaka našim dlhoročným skúsenostiam a našim odborným znalostiam sme vždy k dispozícii, aby sme pre vás našli ten správny systém vykurovania.

Dohodnúť konzultáciu

Aké typy kúrenia sú k dispozícii?

Keď hľadáte nové zariadenie, máte na výber z množstva možností. Či už chcete plynové kúrenie, hybridné vykurovanie alebo chcete na vykurovanie využívať obnoviteľnú energiu, radi vám poradíme a pomôžeme nájsť ideálny systém pre vaše potreby. V nasledujúcich častiach sú rozpísané technológie kúrenia, s ktorými sa stretávame najčastejšie.

Tepelné čerpadlá

Efektívne a udržateľné vykurovanie s tepelným čerpadlom

Tepelné čerpadlo využíva ekologické a bezplatné zásobníky tepla ako vzduch, voda a zem. To znižuje potrebu primárnych zdrojov energie, ako je elektrina, na 25 až 30 %.


Koncept tepelného čerpadla ako vykurovacieho systému je rovnako efektívny ako udržateľný. Pri tepelnom čerpadle sa prírodná energia zo spodnej vody (tepelné čerpadlá voda-voda), zeme (tepelné čerpadlá soľanka-voda) alebo vzduchu (tepelné čerpadlá vzduch-voda) premieňa na využiteľné teplo na vykurovanie a prípravu teplej vody. Tepelné čerpadlá pomáhajú nielen šetriť energiu, ale sú aj mimoriadne ekologickými vykurovacími systémami.

tepelné čerpadlá

Výhody tepelných čerpadiel:

 • Mimoriadne ekologický vykurovací systém
 • Energeticky efektívne a ekonomické
 • Takmer bezúdržbová prevádzka
 • Štátne dotácie nákupu
 • Dokáže nielen ohrievať, ale aj chladiť
 • Spĺňa požiadavky EnEV

Plynové kúrenie

Vykurovanie na báze premeny plynu na teplo

Moderné ohrievače s plynovou kondenzačnou technológiou vykurujú obzvlášť efektívne a hospodárne. 

Kondenzačný efekt poskytuje základ vysokej účinnosti vykurovania plynom a vo všeobecnosti sa vzťahuje na spätné získavanie tepla z výfukových plynov. Nákup nového plynového vykurovacieho systému stojí podstatne menej ako mnohé iné vykurovacie systémy a možno ho nainštalovať kdekoľvek v dome jednoduchým a priestorovo úsporným spôsobom.

Plynové Kúrenie

Výhody plynového vykurovania:

 • Nízke investičné náklady
 • Účinnosť nad 100 percent
 • Šetrné k životnému prostrediu vďaka nízkym emisiám CO²
 • Nepretržité napájanie cez sieť
 • Malé rozmery vďaka kompaktnému kotlu
 • Nie je potrebná kotolňa

Hybridné kúrenie

Kombinácia niekoľkých technológií

Nejde o samostatnú technológiu, ale o kombináciu viacerých vykurovacích technológií ako napríklad tepelné čerpadlo a plynový kotol.


Hybridné vykurovanie je obľúbené najmä v nových bytových domoch a pri rekonštrukcii existujúcich budov, kde sa existujúca technológia dopĺňa o ďalšiu technológiu s cieľom zvýšenia efektivity pri tvorbe tepla.

Hybridné vykurovanie s tepelným čerpadlom a plynovým kondenzačným kotlom vnútri

Výhody a účel hybridného vykurovania:

 • Spravidla každé zo zariadení samo o sebe dokáže pokryť potrebu tepla v budove
 • Kombinácia dvoch zariadení umožňuje užívateľovi kedykoľvek použiť najefektívnejšiu, najlacnejšiu a najekologickejšiu technológiu
 • V praxi túto kontrolu preberá integrovaná technológia riadenia a regulácie, ktorá dokáže dokonca vyhodnocovať a zohľadňovať kolísavé ceny energií
 • Týmto spôsobom je možné stať sa nezávislejším od trhu s energiami a dlhodobo znižovať prevádzkové náklady na vykurovanie

Podlahové kúrenie

Dajte zbohom studenej zemi

Naša spoločnosť sa venuje aj inštalácii podlahového kúrenia. Podlahové kúrenie sa príchodom rôznych automatizovaných systémov stalo veľmi obľúbenou technológiou vykurovania hlavne pri rekonštrukciách a novostavbách.

Táto moderná technológia využíva podlahu ako rozvádzací systém tepla, čím eliminuje nepríjemné chladné miesta a umožňuje optimálnu reguláciu teploty.

Podlahove Kurenie od Techman.sk

Kľúčové body pri podlahovom vykurovaní:

 • Zabezpečuje rovnomerné a príjemné ohrevy v celej miestnosti
 • Využíva tepelné žiarenie, čo znamená rýchlejšie a úspornejšie vykurovanie
 • Umožňuje presnú kontrolu teploty v jednotlivých miestnostiach
 • Eliminuje nepríjemné chladné zóny v miestnostiach

Pozrite si niektoré z nami realizovaných systémov kúrenia

(kliknite pre zväčšenie)

Dohodnúť konzultáciu

Pán / Pani:

Mám záujem o:


Zvoľte oblasť (môžete aj viacero):


Tel:

E-mail:


Mesto / Obec:

Uveďte prosím miesto výkonu prác. Sídlime v Košiciach a pôsobíme najmä na východnom Slovensku.

Typ nehnuteľnosti:

Váš rozpočet (nepovinné):


Kedy sa vám máme ozvať:

Doplňujúce info:


Pán / Pani:

Mám záujem o:


Zvoľte oblasť (môžete aj viacero):


Tel:

E-mail:


Mesto / Obec:

Uveďte prosím miesto výkonu prác. Sídlime v Košiciach a pôsobíme najmä na východnom Slovensku.

Typ nehnuteľnosti:

Váš rozpočet (nepovinné):


Kedy sa vám máme ozvať:

Doplňujúce info: